Notebook Onarım

notebook-onarim001Notebook bakım ve tamirinde profesyonelliği esas alan Pendik Casper Yetkili Servisi, siz değerli müşterilerimiz için de profesyonel çözümler sunmaya devam ediyor. Anakart, Notebookta temel bileşenlerden biridir. Anakart üzerindeki en ufak bir hasar, çizik veya kalıntı büyük arızalara sebep olur ve anakarttaki en küçük bir sorun da notebook için birçok arızanın başlangıcı demektir. Notebook tamirini yapan firma sayısı çok azdır. Profesyonellikten uzak olan pek çok firma için de anakartı tamir etmek yerine değiştirmek daha kolay gelmektedir. Halbuki anakartın tamirini yapmak mümkündür fakat tamir edecek kişilerin konu hakkında bilgi sahibi olması son derece önemlidir. Çünkü hassas olan notebook anakartları, uzman olmayanlar tarafından bilinçsizce karıştırıldığı taktirde daha büyük arızalara sebep olabilmektedir. Biz Pendik Casper Yetkili Servisi olarak yalnızca tamiri zor olan anakart chipinin yanması veya üzerine sıvı dökülmesi gibi durumlarda değişim yoluna gidiyoruz. Notebook BIOS güncelleme, besleme katı onarımı, kopmuş veri yollarının tamiri, RAM slotlarının değişimi gibi yöntemler firmamız tarafından uygulanmakta ve olumlu sonuçlar alınmaktadır. Notebook anakart arızaları, Notebook’un anakartı üzerindeki ses kartı, ekran kartı, wrilles , işlemci, RAM, modem gibi pek çok parça bulunduğu için birden fazla sebepten kaynaklanıyor olabilir. Bu nedenlerle “Bilgisayarım açılmıyor, kilitleniyor veya garip sesler çıkarıyor” diyorsanız, yapmanız gereken hemen Casper Pendik Bilgisayar Onarım’a bir telefonla ulaşmaktır. Pendik Bilgisayar Servisi olarak garantili olsun ya da olmasın, notebooklarınızın tamiri için gereken bilgi ve deneyim ve ekibimiz ile hizmetinizdeyiz.

Düşme, çiğnenme veya çarpışma gibi sebeplerle kırılabilen notebook ekranlarının tamiri imkansızdır ve değiştirilmesi gerekir. Pendik Bilgisayar Servisi, kullanılmaz haldeki ekranların değişimini yapmakla birlikte, elektronik yedek parça stoğuyla marka bağımsız olarak hemen her marka, inç ve LCD/CRT fark etmeksizin her teknolojide ekranın değişimini yapmaktadır. Ekran değişimini notebook ile sınırlamayan Pendik Notebook Servis, PC, Macintosh, endüstriyel ve medikal sistemlerin görüntü ünitelerini de değiştirebilmekte, tüm bu alanlarda hızlı ve kaliteli hizmet vermektedir.

Hizmetlerimiz :

 

Notebook LCD Ekran Değişimi

Değişen ve gelişen görüntü teknolojisi ürünlerinden olan LCD ekranlar, notebook parçalarının en pahalı parçalarından biridir. Bu yüzden Notebook ekranın sağlam ve temiz olması hem çalışmalarınız, hem bilgisayar kullanışlılığı hem de sağlığınız için son derece önemlidir.
Laptop ekranların kullanılamaz hale gelmesi için yalnızca kırılması gerekmez. Yıpratıcı şekilde kullanmak, ıslak bez, toz fırçası ve benzerleri gibi zarar verici araç ve maddeler kullanırsanız da zaman içerisinde Notebook LCD monitörünüz kullanılmaz hale gelecektir. Notebook ekranlarının temizliği için piyasada satılan sprey ve özel bezleri kullanmak gerekir.
Notebook yedek parçalarını eksiksiz olarak değerli müşterilerine sunan Pendik Bilgisayar Servisi, piyasada bulunması kolay veya mümkün olmayan özel ekranları da stoklarında bulundurmakta ve Notebook ekran değişimlerinizi gerçekleştirmektedir. Arızanın türüne göre notebook LCD panel değişimi de yapılmaktadır.
Yanlış kullanımlardan veya beklenmeyen nedenlerden ötürü Notebook ekranınıza az ışık geliyorsa, Notebook ekran filminden kaynaklanan çizgiler oluşuyorsa veya Notebook ekran invertor arızaları ve benzer görüntü sorunları varsa Casper Yedek Parça olarak Pendik’teki işyerimizde tüm bu sorunları gideriyoruz.

LCD Monitör Tamiri

Casper bilgisayar yedek parça ve tamir servisi; Arçelik, Acer, Asus, AOC, Benq, Philips, Samsung, Dell, LG, Vestel, Beko, Fujitsu, Hyundai, Sony ve diğer tüm marka LCD monitörlerin tamiri ve bakımını profesyonel kadrosu ile gerçekleştirmektedir.
Ücretsiz olan LCD ekran arıza tespitine başvurduktan sonraki 2 iş günü içerisinde tarafınıza notebookun arızası ve çözüm maliyeti bildirilir. LCD monitör tamiri onaylamanız durumunda 3 iş günü içerisinde LCD Ekranınızdaki sorunu çözen TSE Belgeli Pendik Notebook Servisi, gerçekleştirdiği tüm LCD monitör tamiri ve notebook tamirlerinde 6 ay garanti vermektedir.
Notebook üzerinde size basit gelen görüntü ve monitör sorunları sizi ve sevdiklerinizi rahatsız edecek, ileride sağlığınızı bozacak sorunlar yaratabilir. Bu yüzden en ufak bir sorunda bile Pendik Bilgisayar Servisi tarafından ücretsiz yapılan Notebook ekranı ve LCD ekranı arıza ve maliyet testine hemen gelin göz sağlığınızı koruyun.

LCD –TFT Nedir?
lcdtamir002LCD’nin açılımı “Liquid Crystal Display”dir. TFT ve LCD monitör teknolojisinde temel malzeme, sıvı kristallerdir. Bu kristaller ışığın geçişini engeller ya da ışığı serbest bırakır. TFT’nin açılımı ise “Thin Film Transistor”dur. Bazı kaynaklarda “Active Matrix” olarak da geçer. TFT monitörlerde pikseller, transistörler ile denetlenir. Adında geçen “aktif” ifadesi bu sebeptendir. Bugün TFT tekniğinin kullanıldığı LCD monitörler, standart durumdadır.

CRT Nedir?
Temel olarak, elektronların ekran tüpü boyunca yüksek hızda fırlatılmaları ve bunun sonucunda ışık oluşması ilkesiyle çalışırlar.
LCD monitör gibi rakipleriyle karşılaştırıldığında CRT monitörler, çalışma ilkelerinin bir sonucu olarak daha fazla yer kaplarlar ve daha ağırdırlar. Buna ek olarak güç tüketimleri de LCD monitör ve benzerlerinden daha fazladır. Ancak özellikle oyun oynayan kişiler, daha yüksek görüntü kalitesi için hala CRT monitörleri tercih etmektedirler.